Singing Rock Zestaw Ekspresów COLT 16

colt16set.jpg
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny- dostępny w sklepie stacjonarnym
Cena: 299,00 zł 299.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Singing Rock

Opis

Singing Rock Zestaw Ekspresów COLT

Zestaw Ekspresów COLT 16 z karabinkami o pełnych zamkach. Zestaw doskonale sprawdzi się podczas wspinaczki sportowej, składa się z sześciu sztuk.

Każdy ekspres zawiera karabinki  COLT STRAIGHT i COLT BENT połączone taśmą poliamidową 16 mm. Karabinek dolny z giętym zamkiem, stabilizowany gumowym pierścieniem O-ring, który utrzymuje karabinek we właściwej pozycji.

Zamek typu Keylock, wyprofilowany pod kątem znakomicie ułatwia wpinanie liny jak i wpinanie do punktów asekuracyjnych. Niewielkie wgłębienie na zamku, ułatwia otwieranie i zamykanie karabinka. Wyprofilowania w podłużnej osi karabinka zwiększają powierzchnię pracy liny, to wpływa korzystnie na mniejsze zużycie liny jak i karabinka.

Ponieważ karabinki są kute matrycowo na gorąco ma świetne parametry wytrzymałościowe. Wyprofilowania na końcach w podłużnej osi karabinka zwiększają powierzchnię pracy liny, to wpływa korzystnie na mniejsze zużycie liny jak i karabinka.

Uzyskany kształt dwuteownika podczas kucia na gorąco znacząco podniósł wytrzymałość karabinka, jednocześnie zachowując jego lekkość. Ma niebywałą wytrzymałość przy otwartym zamku 11 kN. Kształt i układ zamka zaprojektowane tak, aby prześwit był optymalny i wygodny do wpięcia liny.

Każdy karabinek jest testowany indywidualnie pod obciążeniem 10 kN. Stanowi to dla użytkownika gwarancję bezpiecznego sprzętu. Każdy karabinek ma w sposób trwały naniesiony unikalny numer ułatwiający identyfikację produktu pod kątem daty jego produkcji.

Informacje dla użytkowników

Kucie na gorąco – Technologia plastycznego odkuwania w matrycy pożądanego kształtu. Ponieważ kucie na gorąco zapewnia homogenizowaną strukturę ziarna, produkt po tym procesie ma zwartą strukturę oraz doskonałe parametry mechaniczne.

Odkuwanie na zimno – Proces ten jest zwykle tańszy niż kucie na gorąco, a produkt końcowy wymaga niewiele, jeśli w ogóle, prac wykończeniowych. Może występować naprężenie szczątkowe materiału, bez wpływu na wytrzymałość sprzętu.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl